Katlanabilir iPad Mini geliyor!

Apple, katlanabilir cihaz pazarına adım atmayı planlıyor ve Kore yayını The Elec’e göre, iPad Mini‘yi değiştirebilecek 7 inç ile 8 inç arasında bir cihaz üzerinde çalışıyor. Yayın, cihazın 2026 ile 2027 arasında piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor.

Apple’ın ayrıca OLED ekranlı bir iPad mini üzerinde çalıştığı ve bunun 2026’da gerçekleşebileceği söylentileri var. Bu, söz konusu cihazın katlanabilir bir iPhone mu yoksa bir iPad mi olduğu konusunda biraz kafa karışıklığına neden oluyor.

Her durumda, Apple’ın perde arkasında, geçen yıldan bu yana 7 inç ve 8 inç katlanabilir panel örnekleri sağlayan Samsung ve LG gibi ekran tedarikçileri ile işbirliği yaptığı bildiriliyor.

Samsung’un, Apple’ın katlanabilir cihazı için bu panelleri geliştirmede öncülük ettiği söyleniyor. Ancak, ultra ince cam, kapak pencereleri ve menteşe tasarımı gibi kritik unsurlar konusunda Apple, Samsung ve LG arasında farklı görüşler olduğu belirtiliyor. Bu da Apple’ın katlanabilir cihazının seri üretiminin gecikebileceği anlamına gelebilir.

Katlanabilir iPad Mini geliyor!

Ancak Apple 2026 yılında bir lansman planlıyorsa, Samsung’un mevcut OLED üretim hattını kullanması bekleniyor, bu hat şu anda iPhone’lar için kullanılıyor. İlginç bir şekilde, daha büyük 20.5 inçlik bir katlanabilir cihazın da geliştirilmekte olduğu söylentileri var, ancak zaman çizelgesi belirsiz.

Apple’ın katlanabilir cihaz pazarına ilk girişinin kesin şekli ve işlevselliği hala gizemini koruyor. Ancak, son gelişmeler Apple’ın bu alana girmeyi düşündüğünü gösteriyor.

Katlanabilir arena şu anda Samsung ve Huawei gibi yerleşik oyuncular tarafından domine ediliyor, dolayısıyla Apple’ın bu gelişen pazar manzarasında kendini nasıl ayırt edeceğini zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x