İmamoğlu: Bizim milletimiz kendisini tehdit edeni sandıkta pişman eder; bu seçimde hep birlikte oy rekoru kırmaya var mıyız?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile’de halka seslendi. İmamoğlu, “İnşallah güzel bir seçim yolculuğuna çıkıyoruz. İnsanlarımızın güzel bakışları bizlerle olan samimi duyguları hep birlikte güzel işler başaracağımızın işareti. Şile dünyada ikinci olduğu ifade edilen çevreci bir projeyi, hayata geçirdik. Artık çöp sızıntı suyu hem bu bölgeye hem de Marmara’ya zarar vermeyecek hale geldi. Çevreyi korumak, insanını düşünmek ve insanı için proje üretmek bizim en büyük prensibimiz. Bundan hiç vazgeçmedik geçmeyeceğiz” diye konuştu.

İmamoğlu, “Biz bu beş yılda gitmediğimiz Şile köyü kalmadı. Mezarlıklarını yenilemediğimiz Şile köyü kalmadı. Şile onların partisiymiş şuymuş buymuş demedik. Şile’nin en ufak bir yağmurda bile sorun yaşayan Yeniköy deresini bitirdik, tamamını bu yaz sonuna kadar tamamlayacağız. İstanbul’u sel ve su baskınlarından kurtarırken Şileyi de unutmadık” ifadelerini kullandı.

İktidarı eleştiren İmamoğlu, “Ben partimin has evladıyım. Cumhuriyetimi bayrağımı devletimi çok seviyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ümü çok seviyorum. Biz böyle bir kültürü temsil ediyoruz, o parti bu parti demiyoruz. Biz bütün partilere oy verenlerin oyuna talibiz. Ben 16 milyonun oyunu almaya talibim. Bu seçimde hep birlikte oy rekoru kırmaya var mıyız?” diye seslendi.

İmamoğlu, “Çok çalışacağım onlar peşimde koşmaktan çok yorulacaklar yarı yolda nefes nefese kalacaklar. Belki kötü şeyler gelecek akıllarına şöyle ahlak dışı işler yapacaklar yalan yanlış işlerle uğraşacaklar vallahi vız gelir tırıs gider. Kötü söz sahibine aittir. Biz onlar ne kadar kötü konuşursa konuşsun biz konuşmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın seçmenlere yönelik sözlerini eleştiren İmamoğlu, “Bize oy verirseniz hizmet alırsınız diyor. Bizim milletimize haddini bildirmeye çalışan bizim milletimizi tehdit etmeye çalışan bir kişi bizim milletimiz sandıkta pişman eder. Pişman edeceksiniz onu bu sözlerinden dolayı. Bizim milletimiz millete had bildiren anlayışı bırakalı 100 sene oldu 100 sene. Bu ülkede 100 senedir cumhuriyet var. Bu ülkede 100 senedir büyüyen bir demokrasi var. 100 senedir egemenli kayıtsız şartsız milletindir diyen 86 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var” sözlerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x