Analist: Bu 3 Altcoin Mart’ta Bitcoin’i Ezip Geçecek!

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hızla yükseliyor. Bununla birlikte, analist Valdrin Tahiri’ye göre bazı altcoin projeleri ona karşı yükseliş formasyonlarına sahip. Analist, seçtiği 3 altcoin’in Mart’ta BTC’den daha iyi performans göstereceğini tahmin ediyor.

Solana (SOL): Altcoin fiyatı destekten sıçradı

Haftalık zaman dilimi görünümü, SOL’un uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisinden çıktığından ve Eylül 2023’te destek (yeşil simge) olarak doğrulandığından bu yana hızla arttığını gösteriyor. Artış, Aralık 2023’te ₿0,0029’luk yüksek bir seviyeye yol açtı. SOL yüksek seviyeden sonra biraz düşse de, bu hafta ₿0,0020 yatay alanda sıçradı.

Dalga sayısı, dördüncü dalganın tamamlandığını gösteriyor. Elliott Wave teorisi, bir trendin yönünü belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin analizini içerir. Dalga sayımına göre, SOL fiyatı dördüncü dalgaya yeni başladı. Böylece ₿0.0040’taki bir sonraki dirence %100 daha artacak.

SOL/BTC Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen SOL fiyat tahminine rağmen, ₿0,040 alanının altında kapanış durumunda, sayım geçersiz olur. Böylece, ₿0,0011’deki en yakın desteğe %45’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Dogecoin (DOGE): Boğa diverjansı oluşturuyor

Dogecoin fiyatı Ekim 2022’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü. Düşüş bu hafta 157 satoshiye kadar geriledi. Ancak, DOGE fiyatı sıçradı ve haftalık büyük bir yükseliş mum çubuğu oluşturdu. Haftalık kapanış tutarsa, DOGE 490 gündür var olan azalan direnç trend çizgisinden çıkacak. Sıçramadan önce RSI’da bir yükseliş sapması oldu. Yatırımcılar RSI’ı bir piyasanın aşırı alınıp satılmadığını ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek için bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı doğruysa boğaların hala avantajı vardır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tersi geçerlidir. Bir fiyat düşüşüne bir momentum artışı eşlik ettiğinde yükseliş sapması meydana gelir. Genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesine neden olur. DOGE kırılmayı teyit ederse, 270 satoshideki bir sonraki dirence %35 oranında artması mümkün.

DOGE/BTC Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Boğa DOGE fiyat tahminine rağmen, kırılamama, 100 satoshis’teki en yakın desteğe % 50’lik bir düşüşe yol açabilir.

The Graph (GRT): Altcoin kopuşun eşiğinde!

BTC’den daha iyi performans gösterecek son altcoin GRT. GRT fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana var olan azalan bir direnç trend çizgisinden çıktı. Trend çizgisinde (yeşil simge) sıçradıktan sonra GRT, 450 satoshi direnç alanının üzerinde bir kırılmaya neden olan yukarı doğru bir harekete başladı. Kopuş, 50’nin üzerinde bir RSI artışı ile birleştirilerek meşrulaştırıldı. Bu nedenle, yukarı doğru hareket devam ederse, GRT’nin % 90 daha artması mümkün. Böylece, 900 satoshideki bir sonraki dirence ulaşmış olacaktır.

GRT/BTC Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Boğa GRT fiyat tahminine rağmen, 450 satoshi destek alanının altında kapanış, 280 satoshideki direnç trend çizgisine %45’lik bir düşüşe neden olabilir.

Makaledeki tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmandan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x