Cengiz usta

Sergen hoca ile Antalya ligin en zor deplasmanı oldu. Fenerbahçe için kritik bir virajdı. Çok mu iyi oynadı hayır. Ama tecrübesi ve kalitesi zor da olsa bu maçı kopardı. 
İlk yarıya bakıyorsun bir tek gol var. O da ne gol ama…
Uzun yıllardır böyle güzel ve beceri dolu bir gol izlememiştim… 
Vuruştaki ustalık mı, görüş açısının mükemmelliği mi? Hangisinden söz edelim bilemedim. 
Cengiz Ünder’e 15 milyon Euro verildi. Bu adamlar bu paralara alınıyorsa bu adamlar da böyle goller atar. 
Gol dışında bir şey olmayan ilk yarı… Sergen hoca Fenerbahçe’nin en tehlikeli bölgesini yani sol tarafı kilitleyince konuk takımın eli ayağı kesildi. Ne Ferdi gelebildi ne Tadic… Bu ikili sol kanadı bir kere kullanabildi onda da gol oldu. 
Orta alanda Krunic ve İsmail’i oyun pas organizasyonunda toplasan tabii ki bir Fred etmiyor. O iş ayrı bir iş. Kesicilik tamam ama oyun kuruculuk berbat. Szymanski de dün kötü olunca Fenerbahçe uzun süre tıkanıklık yaşadı.
Tabii Cengiz’in golünden sonra 2. yarı Fenerbahçe için kısmen daha rahat geçti. Antalyaspor oyunun belli bölümlerinde iyi baskı kurdu. Ancak Fenerbahçe’nin tecrübeli defansı ve çok iyi yer tutması büyük tehlikeler yaşamasına izin vermedi. Çağlar’ı ilk 11’de görenlerin kafasında bir soru işareti mutlaka oluşmuştur. Ancak Çağlar kalitesiyle maç eksikliğini kapattı, ilk sınavında güven aşıladı. Bir de özellikle İsmail hiç riske girmeden asıl yapması gerekenleri yaptı.
Dzeko belki gol atamadı ama özellikle 2. yarı çıkıncaya kadar oyunun önemli bölümlerini rakip sahada tutmayı başardı.
Ve son sölümde Bonucci girince Antalya’nın işi çok zorlaştı. Bonucci’nin kendi tarzı ile attığı uzun pas ve Batshuayi’nin güzel vuruşu maçı bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x